BB0341O 003 Eyeglasses Women`s Violet Full Rim Cat Eye 56mm by Balenciaga
$265
$415
Details
Balenciaga eyeglasses - Frame: Purple
Balenciaga is a prestigious luxury fashion brand known for its bold, avant-garde designs and high-quality craftsmanship. With a focus on innovative silhouettes and streetwear aesthetics, Balenciaga has redefined contemporary style in the fashion industry. Offering a range of clothing, accessories, and footwear, Balenciaga continues to inspire and influence fashion enthusiasts with its unique approach to elegance and individuality.
Product Specs
| Brand | Balenciaga |
| SKU | 10073903 |
| MPN | BB0341O |
| GTIN | 889652474120 |
| Model | BB0341O |
| Frame Color | Purple |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Women |
| Type | Frames |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 41 mm |
| Features | prescription-ready |
You might also like
Balenciaga BA5070/V 049 Full Frame Matte Brown Plastic Cat Eyeglasses - Frame: Brown
Balenciaga BB0342O 010 Eyeglasses Frame Women`s Red Full Rim Cat Eye Style 55mm - Frame: Red
Balenciaga BA 5012 053 Crystal Brown Cat Eye Plastic Eyeglasses Frame 53-16-140 - Brown, Frame: Brown, Lens: Clear