HC 6054 / 5002 - Woman`s Eyeglasses - 50-16-135mm Black NO Case by Coach
$104
Details
Coach eyeglasses - Frame: Black
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 10111368 |
| MPN | HC6054 5002 |
| GTIN | 725125924597 |
| Model | COACH 6054 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 50 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Frame Width | 50mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2010-2019 |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Style | Full Rim |
| Theme | Celebrity Modern Casual Business Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim Oval |
| Product Line | Coach |