Rag Bone Men`s Crystal Green Gradient Square Eyeglass Frames - RNB7008 01ED 21 by Rag & Bone
$115
$260
Details
Rag & Bone eyeglasses - Frame: Green
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design. With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
Product Specs
| Brand | Rag & Bone |
| SKU | 10117543 |
| MPN | RNB7008-01ED-21 |
| GTIN | 716736425375 |
| Frame Color | Green |
| Bridge Width | 21mm |
| Lens Socket Width | 49mm |
| Temple Length | 145mm |
| Lens Width | 49mm |
| Style | Square |
| Department | Men |
| Frame Material | Acetate |
| Type | Eyeglasses |
You might also like
Rag Bone Men`s Browline Square Eyeglass Frames - RNB7038G - Blue Brown/Clear (0S9W-18), Frame: Select Variation
Rag Bone Men`s Semi-rimless Browline Square Eyeglass Frames - RNB7029 0807 19 - Frame: Black
Rag Bone Titanium Eyeglasses Rnb 3007 Aai 51mm Mt Brown Women Ophthalmic Frame - Frame: Brown
Rag Bone Eyeglasses Rnb 3006 Y67 54mm Yellow Havana Women Ophthalmic Rx Frame - Frame: Yellow Havana
Rag Bone Men`s Grey Soft Square Eyeglass Frame w/ Spring Hinge RNB7052 0KB7 20 - Frame: Grey
Rag Bone RNB8002/G KB7 Unisex Eyeglasses Gray Transparent Frame - Frame: Gray