Voltage OX8066-0853 Ferrari Mens Satin Black Eyeglasses Frames 53/19 by Oakley
$211
Details
Oakley eyeglasses Voltage - Frame: Black & Red, Manufacturer: 0853
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10165199 |
| MPN | Voltage OX8066-0853 |
| Model | Oakley Voltage OX 8066-0853 |
| Frame Color | Black & Red |
| Bridge Width | 19 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Frame Width | 140mm |
| Lens Width | 53mm |
| Department | Men |
| Style | Rectangular |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 32 mm |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Theme | Designer |
| Character | Ferrari |
| Bundle Listing | No |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | 0853 |