OX8146 0452 Black/burgundy Square Eyeglasses Metal Frame 52-18-135 by Oakley
$205
$329
Details
Oakley eyeglasses - Black/Burgundy, Frame: Black/Burgundy, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10166408 |
| MPN | Oakley OX8146 0452 |
| Model | Oakley OX8146 0452 |
| Frame Color | Black/Burgundy |
| Color | Black/Burgundy |
| Lens Color | Clear |
| Lens Socket Width | 52mm |
| Temple Length | 135mm |
| Frame Width | 52mm |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Width | 52mm |
| Country of Origin | Unknown |
| Vertical | 41mm |
| Custom Bundle | No |
| Year Manufactured | 2000-2009 |
| Department | Unisex |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |
| Style | Full Rim |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Lenses | Demo with Print |
| Product Line | Oakley |