Eyeglasses OX 1072 0452 Brown Tortoise Frame Demo RX by Oakley
$109
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10171413 |
| MPN | OX1072 0452 |
| Model | OAKLEY OX 1072 0452 |
| Frame Color | Brown |
| Temple Length | 141 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Department | Women |
| Style | Rectangle |
| Theme | Tortoise |
| Pattern | Tortoise |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Rectangular |
| Frame Material | Plastic |