Eyeglasses Servo OX1066-0453 53-18 140 Black Brick Red Frame by Oakley
$339
Details
Oakley eyeglasses SERVO - Frame: Black / Red Brick, Lens: Clear Demo with imprint
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10174784 |
| GTIN | 700285546506 |
| Model | OX1066-0453 SERVO 1066-0453 |
| Frame Color | Black / Red Brick |
| Lens Color | Clear Demo with imprint |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Width | 53 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 140mm |
| Vertical | 33mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Style | Square |
| Theme | Modern |