Confession OX1128-0252 Purple/tortoise Authent Eyeglasses 52-15 by Oakley
$142
$165
Details
Oakley eyeglasses - Frame: PURPLE/TORTOISE
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10175812 |
| GTIN | 0700285385174 |
| Model | OX 1128 |
| Frame Color | PURPLE/TORTOISE |
| Temple Length | 142 |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 52 mm |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Style | Rectangle |
| Theme | Tortoise |
| Type | Classic Frame |
| Features | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Vertical | 39 mm |