Cassette Reading Glasses OX1069 52mm Horn Marble 36 Color Power Option by Oakley
$164
Details
Oakley eyeglasses - Brown Horn (1069-0252), Frame: Multicolor
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10183867 |
| Frame Color | Multicolor |
| Bridge Width | 15 mm |
| Frame Width | 133 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| Department | Women |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Frame Material | Acetate |
| Pattern | Tortoise Shell |
| Style | Square |
| Theme | Designer |
| Type | Eyeglasses |
| Vertical | 32 mm |