Eyeglasses Nine Two Five Pink Tortoise OX1127-0352 Frame by Oakley
$140
Details
Oakley eyeglasses NINE TWO FIVE - Pink Tortoise, Frame: Pink Tortoise
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10196606 |
| MPN | OX1127-0352 |
| GTIN | 888392072245 |
| Model | NINE TWO FIVE |
| Color | Pink Tortoise |
| Frame Color | Pink Tortoise |
| Temple Length | 138 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Department | Women |
| Style | Full Rim |
| Type | Eyeglasses |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |