OX8060 0257 Satin Grey Smoke Overhead Eyeglasses 57/16/138 by Oakley
$221
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10197099 |
| MPN | \"392-292-601\" |
| GTIN | 888392601339 |
| Model | Oakley OX8060-0259 |
| Frame Color | Gray |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 59mm |
| Temple Length | 138mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | EYEGLASS_FRAME |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Frame Material | Acetate |
| Features | Full Rim Rectangular |
You might also like
Oakley Men`s Ox8060 Overhead 0159 Satin Black/demo Lens 59 mm - Frame: Satin Black/Demo Lens, Lens Map: Clear
Oakley Overhead Eyeglasses OX8060-0159 59-16 138 X-large Satin Black Frames - Matte Satin Black, Frame: Matte Black, Lens: Demos with imprint
Oakley Overhead OX8060-0659 Matte Dark Stonewash Opaline Eyeglass Frames 57mm - Frame: Opaline
Oakley Overhead OX8060 Mens Plastic Eyeglass Frame 01 Satin Black 59-16 - Frame: Black