OX1108 Throwback 03 Black RX Eyeglasses 52-16-132 MM by Oakley
$176
Details
Oakley eyeglasses THROWBACK - Clear, Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10198304 |
| MPN | OX1108 THROWBACK 03 |
| Model | OX1108 THROWBACK 03 |
| Color | Clear |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 132 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Custom Bundle | No |
| Department | Women |
| Type | Full Frame Glasses |
| Style | Cats Eye |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Age Group | Adult |
| Personalized | No |
| Features | Cat Eye Full Rim |