Scarf OX1035-0352 Chestnut Eyeglasses Authentc Frame 52-15 by Oakley
$134
$150
Details
Oakley eyeglasses Holbrook - Frame: CHESTNUT WITH WHITE TRIM, Lens: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10211274 |
| Model | Oakley Holbrook |
| Frame Color | CHESTNUT WITH WHITE TRIM |
| Lens Color | Gray |
| Frame Width | 135mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 135mm |
| Vertical | 28 mm |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | Polarized |
| Character | Vision |
| Vintage | Yes |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| UV Protection | 100% UVA & UVB |
| Style | Oval |
| Frame Material | Acetate |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |