Sunglasses - 30L School Bag - Olive Granite Black Blade Backpack by Oakley
$115
Details
Oakley bag Blade - Black, Red, Red Line, Jet Black, Granite, Main: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10226610 |
| Model | Oakley Blade |
| Color | Black Red Red Line Jet Black Granite |
| Bag Width | 12 in |
| Size | 12" W x 20" H x 9" D |
| Closure | Zipper Zip |
| Occasion | Work School Travel Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 9 in |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Fabric Type | Canvas |
| Shade | Black Olive Army Granite |
| Personalize | No |
| Department | Men Kids Women Adult School Bags Backpacks |
| Unit Type | Unit |
| Style | Backpack |
| Features | Backpack Computer Bag Laptop Backpack Black Internal File Sleeve Power Cord and Mouse Storage Blade Expandable Audio Pocket Key Clip Laptop Sleeve/Protection Water Resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 20 in |
| Handle Style | Top Handle |
| Lining Material | Polyester |
| Material | 600D polyester Polyester |
| Handle/Strap Material | Padded Shoulder Straps |
| Product Line | Oakley Blade |