Socket 5.0 OX3217 01 Satin Black 57 mm Demo Lens Eyeglasses by Oakley
$215
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10228282 |
| Model | Oakley OX3217 |
| Frame Color | Black |
| Frame Width | 140 mm - Large |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Width | 57mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangular |
| Frame Material | Metal |
| Theme | Sports |
| Features | Full Rim |
| Lenses | Demo with Print |