Homme 0193 98V Eyewear Glasses RX Optical Eyeglasses Frames 54-15-145 by Dior
$178
Details
Dior eyeglasses HOMME - Frame: Silver
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10229227 |
| MPN | Dior0192 |
| GTIN | 762753446398 |
| Model | DIOR HOMME 0193 98V |
| Frame Color | Silver |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Metal & Plastic |
| Features | prescription-ready |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Dior Homme Dior0225 2QT Eyeglasses Men`s Matte Khaki Full Rim Optical Frame 54mm - Frame: Green
Christian Dior Homme Eyeglasses Dior 0223 Color 003 Black Size 54 Men`s - Frame: 003
Dior Homme Blacktie 238C Pjpku Blue Avio Size 49 Clip-on Eyeglasses Mens - Frame: Blue
Dior Homme BlackTie265 AB8 Eyeglasses Men`s Havana Full Rim Optical Frame 52mm - Frame: Havana
Dior Homme BLACKTIE210 263 Black Plastic Eyeglasses Frame 53-19-150 Hand Made RX - Black, Frame: Black, Lens: Clear
Dior Homme Diorstellairev Pid Eyeglasses 54mm Blue Silver / Clear Demo Lens - Frame: Blue Silver
Christian Dior Homme Blacktie 125 Sxo Black Eyeglasses Frames 52-14-140 - Frame: Black
Dior Homme BlackTie185 J1Y Eyeglasses Soft Grey-palladium Optical Frame 54mm - Frame: Gray