Gauge 5.2 Truss OX5127-0151 Black Aviator Eyeglasses Frames 51/17 by Oakley
$198
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black, Manufacturer: 0151
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10232742 |
| MPN | Gauge 52 Truss OX5127-0151 |
| GTIN | 888392282040 |
| Model | Oakley Gauge 5.2 Truss OX 5127-0151 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 142 mm |
| Frame Width | 135mm |
| Lens Width | 51mm |
| Department | Men |
| Style | Rectangular |
| Vertical | 34 mm |
| Bundle Listing | No |
| Frame Material | Metal Titanium |
| Age Group | Adult |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer Sports |
| Manufacturer Color | 0151 |