OX1035-0449 Pink Champagne Scarf Authentc Eyeglasses Frame 49-15 by Oakley
$121
$130
Details
Oakley eyeglasses - Frame: PINK CHAMPAGNE
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10236286 |
| GTIN | 0700285385174 |
| Model | OX 1035 |
| Frame Color | PINK CHAMPAGNE |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 49 mm |
| Lens Socket Width | 49 mm |
| Temple Length | 135mm |
| Country of Origin | United States |
| Vertical | 28 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Vintage | Yes |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Oval |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Acetate |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |