MTPVD03G-3A Men`s Classic Gold Tone MTP-VD03G Green Dial Steel Watch by Casio
$120
Details
Casio watch [MTPVD03G-3A] - Gold, Dial: Green, Band: Gold Tone
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 10240646 |
| MPN | MTPVD03G-3A |
| Model | MTPVD03G-3A |
| Color | Gold |
| Band Color | Gold Tone |
| Dial Color | Green |
| Case Size | 41 mm. |
| Movement | Quartz Battery |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Material | Stainless steel |
| Reference Number | MTPVD03G-3A |
| Department | men |
| Type | Wristwatch |
| Case Material | Stainless steel |
| Display | Analog |
You might also like
Casio MTP-VT01D-7B Stainless Steel Analog Mens Watch MTP-VT01 - Dial: Silver
Casio MTP-VD03G-2A Men`s Standard Gold Tone Stanless Steel Blue Dial 3-Hand - gold
Casio Standard Analog Stainless Steel Blue Dial Quartz MTP-VD03D-2A2 Men`s Watch - Dial: Blue, Band: Silver, Bezel: Silver
Casio MTP-VD03L-1A Men`s Standard Leather Band Black Dial 3-Hand Analog Watch - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Silver
Casio MTP-VT01D-1B2 Men`s Stainless Steel Minimalistic Black Dial 3-Hand Watch - Dial: Black, Band: Silver, Bezel: Silver