Eyeglasses Frame Port Bow OX8164-0853 Satin Black Blue Full Rim 53-17-141 by Oakley
$212
Details
Oakley eyeglasses Port Bow - Frame: Multicolor
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10249508 |
| MPN | Port Bow OX8164-0853 |
| GTIN | 888392647542 |
| Frame Color | Multicolor |
| Frame Width | 139 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 33 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Personalized | No |
| Style | Square |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | 90s Modern |
| Features | Full Rim Rectangular |