Eyeglasses Dehaven OX8054-0455 55-18 136 Matte Black Gold Frames by Oakley
$339
Details
Oakley eyeglasses - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Gold, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10256746 |
| Model | OX8054-0455 |
| Color | Matte Black |
| Frame Color | Satin Matte Black & Gold |
| Lens Color | Clear Demos with "Oakley" Logo |
| Frame Width | 141 mm - Large |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 40 mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Metal Plastic |