Christian CD3288F Qsh 5 Havana Full Rim Rectangle Optical Frame by Dior
$290
$475
Details
Dior eyeglasses CHRISTIAN - Frame: Brown
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10258656 |
| GTIN | 762753784636 |
| Model | CHRISTIAN DIOR CD3288F |
| Frame Color | Brown |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Style | Full Rim |
| Character | Silver |
| Department | Women |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
You might also like
Christian Dior Sunglasses Gunmetal Grey Lens Essential RU H1A0 50mm Round - Frame: Gunmetal
Christian Dior Eyeglasses Exquiseo-2 2XB Black/bluet Titanium Optical Frame 50mm - Frame: Black
Christian Dior Diorblacksuito S7I 2900 Havana Fade Authentc Eyeglasses 52-18 - Frame: HAVANA TRANSPARENT FADE
Christian Dior Montaigne55 Jbw Eyeglasses Frame Women`s Blue Havana 52mm - Frame: Blue
Christian Dior CD3281 8PB Pink Grey Oval Full Rim Womens Optical Frame - Frame: Pink
Christian Dior Laparisienneo S5I 1000 Black ON Blue Eyeglasses 52-19 - Frame: SHINY BLACK ON BLUE
Christian Dior Montaigne No. 32 SF2 Matte Red Silver Eyeglasses Frame 56-16-145 - Red, Frame: Silver, Lens: Clear
Dior Blacktie 199F New Christian Dior Blacktie 199F Aluminium Eyeglasses Size: 57 -17-145 - Frame: Havana