Christian Blacktie 191F P8K Eyeglasses Italy SIZE:53-17-145 by Dior
$225
Details
Dior eyeglasses Blacktie - Frame: Havana
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10265976 |
| Model | Blacktie 191F |
| Frame Color | Havana |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Optil Acetate |
| Features | Full Rim Square |
You might also like
Dior Eyeglasses DIORBLACKTIE185 J1Y 54mm Soft Grey / Demo Lens - Frame: Soft Grey
Dior Homme Blacktie223 BN8 Eyeglasses Frame Men`s Striped Light Havana 52mm - Frame: Brown
Christian Dior Homme BLACKTIE184 Premium Segment Elegant Eyeglasse Frame Optical - Frame: Black
Dior BLACKTIE253 Men`s 53mm Yellow/red Havana Frame Eyeglasses W/tags - Frame: Yellow/Red Havana
Christian Dior Homme Blacktie 2.0O Titanium Stunning Eyeglasses Frame/eyewear - Frame: Multi-Color
Christian Dior Eyeglasses Blacktie 2.0 b and 55mm Frame Optical Havana Frame - Frame: Tortoise
Dior Homme Blacktie 238C Pjpku Blue Avio Size 49 Clip-on Eyeglasses Mens - Frame: Blue
Christian Dior Blacktie 204 G6M Optyl Eyeglasses Size: 54-15-150 - Frame: Green