Overlord OX5067-0251 51mm Satin Black Titanium Eyeglasses Frames by Oakley
$259
Details
Oakley eyeglasses OVERLORD - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10268679 |
| MPN | OX5067 |
| Model | Oakley OVERLORD OX5067-0251 |
| Frame Color | Black |
| Temple Length | 143 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Department | Men |
| Style | Square |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Rectangular Round Square |
| Frame Material | Titanium |
| Vertical | 39 mm |