OO9377 14 Holbrook R Square Sunglasses Matte Black Prizm Lens by Oakley
$290
Details
Oakley sunglasses Holbrook - Frame: Black, Lens: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10274065 |
| MPN | OO9377-0955 |
| GTIN | 888392294388 |
| Model | Holbrook R |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Black |
| Bridge Size | 17 mm |
| Lens Size | 55 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country of Origin | USA |
| UV Protection | 100% |
| Lens Technology | Polarized |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Square |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Rock |
You might also like
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Matte Black w / Prizm Grey - Matte Black on Silver/Prizm Grey, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9417 Holbrook Xl Square Sunglasses - Woodgrain / Prizm Deep H2O - Woodgrain/Prizm Deep Water Polarized, lens__map: Blue
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Matte Black / Grey - Matte Black Flag Icon/Grey, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9417 Holbrook Xl Square Sunglasses - Grey Smoke / Prizm Sapphire - Grey Smoke/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Si Multicam Black / Grey Pol - Multi Camo Black/Grey Polarized, lens__map: Grey
Oakley Mens Holbrook XL Sunglasses - Black Ink w / Prizm Ruby Polarized - Black Ink/Red/Prizm Ruby Polarized, lens__map: Orange