Actuator Sunglasses OO9250-1557 Transparent Grey Ink W/ Prizm Road Black by Oakley
$190
Details
Oakley sunglasses ACTUATOR - Frame: Matte Transparent Grey Ink, Lens: PRIZM ROAD BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10274954 |
| MPN | OO9250-1557 |
| GTIN | 888392640277 |
| Model | OAKLEY ACTUATOR |
| Frame Color | Matte Transparent Grey Ink |
| Lens Color | PRIZM ROAD BLACK |
| Frame Width | 137 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Width | 57 mm |
| Temple Length | 146 mm |
| MSRP | 249 |
| LOT # | 78.40 |
| Lens Technology | PRIZM |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 46 mm |
You might also like
Oakley Actuator Sunglasses OO 9250-1057 Matte Light Curry / Prizm Bronze - Frame: Matte Trans Light Curry, Lens: Bronze
OO9250-08 Unisex Oakley Actuator Sunglasses - Frame: Matte Black
Oakley Actuator Sunglasses - Black Tortoise - Prizm Ruby - Frame: Black Tortoise, Lens: Prizm Ruby
Oakley Actuator Polarized Sunglasses OO9250-0257 Matte Black W/ Prizm Black Lens - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM BLACK POLAR
Oakley Unisex Sunglasses Actuator OO9250-01 Polished Black 57mm Large - Frame: Black, Lens: Gray
OO9250-06 Unisex Oakley Actuator Sunglasses - Frame: Trans Stonewash
Oakley Actuator 009250 Translucent Stonewash/prizm Sapphire Sunglasses - Frame: TRANSLUCENT STONEWASH, Lens: PRIZM SAPPHIRE