Eyeglasses Finesse OX1126-0454 Blackberry Rectangular Frame 54 15 136 by Oakley
$134
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Purple
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10286045 |
| MPN | OX1126-0454 |
| GTIN | 888392071996 |
| Model | OX1126 |
| Frame Color | Purple |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Department | Women |
| Type | Frames |
| Style | Square |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 42 mm |
| Age Group | Adult |