Women`s Eyeglasses 0206 Black 51-17 by Fendi
$208
Details
Fendi eyeglasses - Frame: Black
Fendi is a prestigious Italian luxury brand known for its exquisite leather goods, fashion, and accessories. Renowned for its iconic designs, Fendi combines tradition with innovation, offering a range of stylish handbags, clothing, and footwear that epitomize elegance. With Fendi, you can experience luxury and craftsmanship that enhances your individual style and makes a lasting impression.
Product Specs
| Brand | Fendi |
| SKU | 10291237 |
| Model | fendi |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 135mm |
| Country of Origin | Italy |
| Vertical | 27 mm |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Style | Rectangle |
| Theme | 90s |
| Features | Full Rim |