Batwolf Black Ink/prizm Black Men`s Sunglasses OO9101-5727 by Oakley
$190
$196
Details
Oakley sunglasses BATWOLF - Frame: BLACK INK, Lens: PRIZM BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10296035 |
| MPN | OO9101-5727 |
| GTIN | 888392333353 |
| Model | OAKLEY BATWOLF |
| Lens Color | PRIZM BLACK |
| Frame Color | BLACK INK |
| Temple Length | 130 mm |
| Frame Width | 127 mm |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 40.7 mm |
| MSRP | 196 |
| Type | Sunglasses |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Technology | PRIZM |
You might also like
OO9101-04 Mens Oakley Batwolf Polarized Sunglasses - Frame: Black, Lens: Gray
OO9101-68 Mens Oakley Batwolf Polarized Sunglasses - Frame: Black
Oakley OOO9101 Batwolf Sunglasses - Black Ink/prizm Black - Frame: Black Ink/Prizm Black
Oakley Mens Batwolf Sunglasses - Black Ink w / Prizm Black - Black Ink/Prizm Black, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9101 Batwolf Rectangle Sunglasses - Matte Black / Prizm Black - Si Matte Black/Prizm Black, lens__map: Grey
Oakley Batwolf Matte Black W/grey Polarized Sunglasses - Matte Black w / Grey - Matte Black/Grey Polarized, lens__map: Grey