OX8060 0859 Matte Olive Ink Overhead Eyeglasses 59/16/138 by Oakley
$252
Details
Oakley eyeglasses OVERHEAD - Frame: Green
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10296687 |
| MPN | OX8060 |
| GTIN | 888392620774 |
| Model | OVERHEAD |
| Frame Color | Green |
| Lens Socket Width | 59 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 138mm |
| Style | EYEGLASS_FRAME |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
You might also like
Oakley OX8060 0257 Satin Grey Smoke Overhead Eyeglasses 57/16/138 - Frame: Gray
Oakley Men`s Ox8060 Overhead 0159 Satin Black/demo Lens 59 mm - Frame: Satin Black/Demo Lens, Lens Map: Clear
Oakley Overhead Eyeglasses OX8060-0159 59-16 138 X-large Satin Black Frames - Matte Satin Black, Frame: Matte Black, Lens: Demos with imprint
Oakley Overhead OX8060-0659 Matte Dark Stonewash Opaline Eyeglass Frames 57mm - Frame: Opaline
Oakley Overhead OX8060 Mens Plastic Eyeglass Frame 01 Satin Black 59-16 - Frame: Black
Oakley Overhead Eyeglasses Frames OX8060-0157 Glasses Satin Black 57mm W/case - Frame: Black, Logo: Silver
Oakley OX8060-0159 Overhead Satin Black 59-16-138 - Frame: Satin Black