Christian Wardujuy ‘dioriviera’ Blue Ivory Large Straw Tote Bag Gwp by Dior
$316
Details
Dior bag Christian iviera - Beige, Handle/Strap: Beige, Hardware: Beige
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10302713 |
| Model | Christian Dioriviera |
| Handle/Strap Color | Beige |
| Color | Beige |
| Hardware Color | Beige |
| Exterior Color | Blue |
| Lining Color | Beige |
| Bag Width | 16 in |
| Size | Extra Large |
| Bag Height | 15 in |
| Lining Material | Straw |
| Bag Depth | 6 in |
| Material | straw |
| Exterior Material | Straw |
| Accents | Embroidered |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Tote |
| Theme | Beach |