Flak 2.0 XL Matte Grey Smoke / Prizm Road 59 mm Sunglasses OO9188-04 by Oakley
$209
$214
Details
Oakley sunglasses Flak - Frame: Matte Grey Smoke, Lens: Prizm Road
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10306580 |
| MPN | OO9188-04 |
| GTIN | 888392104991 |
| Model | Oakley Flak 2.0 XL |
| Frame Color | Matte Grey Smoke |
| Lens Color | Prizm Road |
| Temple Length | 133 mm |
| Size | S (126mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 126 mm |
| Bridge Width | 12 mm |
| Lens Width | 59 mm |
| Style | Sports |
| Department | Men |
| Features | Lightweight |
| Personalized | No |
| Theme | Designer Sports |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UVA & UVB |
| MSRP | 214 |
| ORIGIN | US |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 38 mm |
| Lens Technology | Prizm |
You might also like
Oakley Flak 2.0 S Polished White/prizm Sapphire Unisex Sunglasses OO9511-0259 - Frame: POLISHED WHITE, Lens: PRIZM SAPPHIRE
Oakley Flak 2.0 Xxl Matte Black/prizm Deep Water Polarized Men`s Sunglasses - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM DEEP WATER
OO9363-13 Mens Oakley Flak Beta Polarized Sunglasses - Frame: Black, Lens: Blue
Oakley Men`s OO9188 Flak 2.0 XL Rectangular Sunglasses Polished White/fire Irid - Frame: White, Lens: Red Iridium
Oakley Flak 2.0 XL Sunglasses - Frame: 94, Lens: Prizm Saphire Iridium
Oakley Flak Jacket Sunglasses 03-906J Infrared/black Iridium Asian - Frame: Gray, Lens: Blue Iridium