Rx Crimp Black Marble Ophthalmic Women`s Eyeglasses Frame OX1070-0153 by Oakley
$159
Details
Oakley eyeglasses - Black, Frame: BLACK MARBLE
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10312760 |
| MPN | OX1070-0353 |
| GTIN | 700285556482 |
| Model | OX1070-0153 |
| Color | Black |
| Frame Color | BLACK MARBLE |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Vertical | 1.5" |
| Gender | Women |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |