M2 Frame XL Black Frame Grey Lens Sunglasses OO9343-0145 by Oakley
$175
Details
Oakley sunglasses Frame - Frame: Black, Lens: Grey
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10314199 |
| MPN | 0OO9343 |
| GTIN | 888392172105 |
| Model | Oakley M2 Frame Xl |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Grey |
| Lens width | 170 mm |
| Temple Length | 121 mm |
| Country of Origin | United States |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Fit | Standard |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Frame Material | Injected |
| Frame Finish | Polished |
| Style | Wrap |
| Lens Height | 46 mm |
| UV Protection | 100% |
You might also like
Oakley Sunglasses Turbine OO9263-56 Black Ink Frame W/ Prizm Sapphire Lens - Black, Frame: Black, Lens: Blue
Oakley SI Ballistic M-frame 2.0 Two Lens Kit - Frame: Black
Oakley M Frame 2.0 Industrial Glasses Matte Frame W/ Clear Lens OO9213-04 - Frame: Black, Lens: Clear