- 22L School Travel Gym Computer Bag Sport Backpack Water Repellent by Oakley
$108
Details
Oakley bag - Black, Navy, Dark Gray, Light Gray, Main: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10324108 |
| Color | Black Navy Dark Gray Light Gray |
| Bag Width | 8 in |
| Size | 8" W x 18 9/10" H x 6 3/10" D |
| Closure | Zipper Zip |
| Occasion | Work School Travel Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 6 3/10 in |
| Fabric Type | Microfiber |
| Shade | Black Forged Iron Stone Grey Team Navy |
| Personalize | No |
| Department | Men Kids Women Adult School Bags Backpacks |
| Style | Sport Backpack School Bag Travel Bag Laptop Bag |
| Features | Laptop Sleeve/Protection Water Resistant Backpack Computer Bag Laptop Backpack Black |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 18 9/10 in |
| Character | XXX Chloe Anne Lebron MJ KD Andrea Atom Barbie Bill Steve |
| Handle Style | Padded Shoulder Straps |
| Lining Material | Polyester |
| Material | Polyamide Polyester |
| Theme | EMT Backpack nfl soccer mlb MX nba nhl Oakley Sunglasses Work Computer Macbook 80s 90s Aloha American Army College School |
| Handle/Strap Material | Padded Shoulder Straps |
| Product Line | Oakley Sport |