OX1107-0248 Mislead Brown Mosaic Eyeglasses Frame W/case by Oakley
$195
Details
Oakley eyeglasses MISLEAD - Brown Mosaic, Frame: Brown Mosaic
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10329520 |
| MPN | MISLEAD OX1107-0248 |
| GTIN | 700285851167 |
| Model | MISLEAD OX1107-0248 |
| Color | Brown Mosaic |
| Frame Color | Brown Mosaic |
| Temple Length | 138 mm |
| Lens Socket Width | 48 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Department | Unisex |
| Style | Full Rim |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |