Eyeglasses Frames OX5148-0756 Wingspan SQ Brushed Grenache 56-18-136 by Oakley
$362
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10338753 |
| MPN | OX5148-0756 |
| Frame Color | Brown |
| Frame Width | 135 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Theme | 90s Modern |
| Style | Half Rim |
| Frame Material | Titanium |
| Personalized | No |
| Features | Half Frame Half Rim Rectangular |