-fuel Cell Sunglasses Black Frame Grey Polarized Lens 130MM M161 by Oakley
$215
Details
Oakley sunglasses Fuel Cell - Frame: Black, Lens: Prizm Grey Polarized
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10340691 |
| Model | Oakley Fuel Cell |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Prizm Grey Polarized |
| Bridge Width | 19 mm |
| Lens Width | 60 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| Country of Origin | United States |
| Lens Technology | Prizm |
| Seller Notes | “Come with good condition.” |
| Type | Sunglasses |
| Department | Unisex Adults |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Material | Plastic Polycarbonate |
| Rim Style | Full-Rim |
| Style | Wrap |
| Theme | Biker Metal Sports |
| Frame Material | Plastic |
You might also like
Oakley Fuel Cell Sunglasses 9096-K2 Polished Black / Prizm Grey Lens - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Grey
Oakley Fuel Cell Polarized Iridium Sunglasses Polished Black Ink Frame Lenses - Frame: Black, Lens: Black
Oakley OO9096-N160 Sunglasses Fuel Cell Matte Trans Light Curry/prizm Tungsten - Frame: MATTE TRANS LT CURRY, Lens: PRIZM TUNGSTEN
Oakley SI Holbrook American Heritage Service Flag Prizm Black Polarized 9102-U9 - Frame: Black, Lens: Gray
OO9096-I0 Mens Oakley Fuel Cell Sunglasses - Frame: Black
Oakley Sunglasses Fuel Cell SI OD Eagle Matte Black Grey OO9096-90 - Frame: Black, Lens: Gray
Oakley Men`s Gascan Sunglasses Polished Black/prizm Ruby 60 mm - 0OO9014-90144 - Black