Jawbreaker Polished White/prizm Snow Sapphire Iridium Men`s Sunglasses by Oakley
$240
$268
Details
Oakley sunglasses JAWBREAKER - Frame: POLISHED WHITE, Lens: PRIZM SNOW SAPPHIRE IRIDIUM
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10341321 |
| MPN | OO9290-2131 |
| GTIN | 888392243805 |
| Model | OAKLEY JAWBREAKER |
| Lens Color | PRIZM SNOW SAPPHIRE IRIDIUM |
| Frame Color | POLISHED WHITE |
| Temple Length | 121 mm |
| Frame Width | 135.68 mm |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 53.6 mm |
| MSRP | 268 |
| Type | Sunglasses |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Technology | PRIZM |
You might also like
Oakley Jawbreaker Sunglasses White/red OO9290-05 - Frame: White, Lens: Red
Oakley Jawbreaker OO9290-67 Red Tiger / Prizm Black Sunglasses 131mm - Frame: Red Tiger, Lens: Black
OO9290-48 Mens Oakley Jawbreaker Sunglasses - Frame: Black, Lens: Prizm Trail Torch
OO9290-47 Mens Oakley SI Jawbreaker Sunglasses - Frame: Purple
Oakley Jawbreaker Acc Lens - Prizm Trail Torch - Prizm Trail Torch, lens__map: Pink
Oakley Mens Jawbreaker Sunglasses - Polished White / Prizm Snow - Polished White/Prizm Snow Sapphire Iridium, lens__map: Blue
Oakley Mens Jawbreaker Sunglasses - Pol Black / Clear To Black Photo - Polished Black/Clear Black Iridium Photochromic, lens__map: Grey
OO9290-55 Mens Oakley Jawbreaker Sunglasses - Frame: White, Lens: Purple