Debate OX 3118-0449 Polished Chocolate 49mm Brown Cream Frames by Oakley
$215
Details
Oakley eyeglasses Polished Chocolate - Frame: Brown Cream
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10342152 |
| Model | OX 3118-0449 Polished Chocolate |
| Frame Color | Brown Cream |
| Frame Width | 129 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 49 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Vertical | 27 mm |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Metal |
| Style | Rectangular |
| Features | Half Rim Rectangular |
| Lenses | Clear Demo with Logo |