Intercede 01 OX4179 Black White RX Eyeglasses 52-16-140 MM by Oakley
$152
Details
Oakley eyeglasses INTERCEDE - Clear, Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10342450 |
| MPN | OX4179 INTERCEDE 01 |
| Model | OX4179 INTERCEDE 01 |
| Color | Clear |
| Frame Color | Black |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Department | Unisex |
| Custom Bundle | No |
| Style | Square |
| Type | Full Frame Glasses |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Age Group | Adult |