Radar EV S Path Matte Black/prizm Deep H2O Polarized Sunglasses OO9510-06 by Oakley
$265
Details
Oakley sunglasses - Frame: Matte Black, Lens: PRIZM DEEP WATER POLARIZED
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10353717 |
| MPN | OO9510-0631 |
| GTIN | 888392668851 |
| Model | Oakley Radar EV S Path |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | PRIZM DEEP WATER POLARIZED |
| Frame Width | 128.3 mm |
| Size | S (128mm) Sold in one unique size |
| Temple Length | 122 mm |
| MSRP | 297 |
| LOT # | 118.80 |
| Lens Technology | Polarized Prizm |
| Type | Sunglasses |
| Department | Unisex Adults |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 45.8 mm |