Sutro Lite Matte Black/prizm Road Men`s Sunglasses OO9463-0139 by Oakley
$202
$214
Details
Oakley sunglasses SUTRO LITE - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM ROAD
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10357371 |
| MPN | OO9463-0139 |
| GTIN | 888392489333 |
| Model | OAKLEY SUTRO LITE |
| Lens Color | PRIZM ROAD |
| Frame Color | MATTE BLACK |
| Temple Length | 138 mm |
| Frame Width | 132.6 mm |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 43 mm |
| MSRP | 214 |
| Type | Sunglasses |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Technology | PRIZM |
You might also like
Oakley Sutro Lite Shield Sunglasses OO9463-2039 Matte White Prizm Field W/case - Frame: White, Lens: Prizm Field, Logo: Silver
Oakley Sutro Lite Sweep Matte Black/matte Black Men`s Sunglasses OO9465-0339 - Frame: MATTE BLACK, Lens: MATTE BLACK
Oakley Sutro Lite Sunglasses OO9463-2139 Matte Black Frame W/ Prizm Field Lens - Frame: Matte Black, Lens: PRIZM FIELD
OO9463-25 Mens Oakley Sutro Lite Sunglasses - Frame: Hi Res Carbon
Oakley Men`s Sutro Lite Sweep Matte Navy/prizm Sapphire One Size Sunglasses - Frame: Blue, Lens: Blue
Oakley Mens Sutro Lite Sunglasses - Matte Black - Matte Black/Prizm Black, lens__map: Black
Oakley Mens Sutro Lite Sunglasses - Matte White / Prizm Sapphire - Matte White/Prizm Sapphire, lens__map: Blue
Oakley Unisex Sutro Lite Sweep 0OO9465 Sunglasses - Matte White - Matte White/Prizm Road Jade, lens__map: Green