OX1130 Intention 05 Brown RX Eyeglasses 52-16-136 MM by Oakley
$176
Details
Oakley eyeglasses INTENTION - Clear, Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10363105 |
| MPN | OX1130 INTENTION 05 |
| Model | OX1130 INTENTION 05 |
| Color | Clear |
| Frame Color | Brown |
| Temple Length | 136 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16mm |
| Department | Women |
| Custom Bundle | No |
| Style | Rectangular |
| Type | Full Frame Glasses |
| Frame Material | Acetate Metal Plastic |
| Age Group | Adult |