VE1278 1278 Safety Pin Medusa Black Gold Eyeglasses Optical Frame 54mm by Versace
$231
$237
Details
Versace eyeglasses - Frame: Black
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
Product Specs
| Brand | Versace |
| SKU | 10366558 |
| MPN | VE1278 |
| GTIN | 8056597530613 |
| Model | MOD1278 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Vertical | 36 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Style | Cat Eye |
| Theme | belt geometric head medusa pin readers rectangular runway women Designer |
| Features | Cat Eye Half Frame Rimless |