Eyeglasses Frames MOD.3372-U 5322 Transparent Pink Cat Eye 52-17-140 by Versace
$256
Details
Versace eyeglasses - Frame: Pink
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
Product Specs
| Brand | Versace |
| SKU | 10367239 |
| MPN | MOD3372-U 5322 |
| Frame Color | Pink |
| Frame Width | 139 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Vertical | 33 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Women |
| Theme | 90s Modern |
| Personalized | No |
| Style | Cat Eye |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Features | Cat Eye Full Rim |