Radar EV Path High Resolution Carbon/prizm Black Polarized Sunglasses by Oakley
$265
$297
Details
Oakley sunglasses RADAR PATH - Frame: High Resolution Carbon, Lens: Prizm Black Polarized
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10369847 |
| MPN | OO9208-D338 |
| GTIN | 888392577184 |
| Model | OAKLEY RADAR EV PATH |
| Frame Color | High Resolution Carbon |
| Lens Color | Prizm Black Polarized |
| Temple Length | 128 mm |
| Frame Width | 138 mm |
| Size | XL (138mm) Sold in one unique size |
| Country of Origin | United States |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Prizm Polarized |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Height | 50.5 mm |
| MSRP | 297 |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
You might also like
Oakley Sunglass 30 Years Radar Path Polished Black Jade Iridium 26-268 - Frame: Black, Lens: Green
Oakley Sunglass 30 Years Sport Radar Path Fog +red Iridium 26-266 - Frame: Fog, Lens: Red
Oakley Sunglass Radar Path Grey Smoke Clear Black Iridium Photochrome 26-213 - Frame: Grey, Lens: Clear
Oakley OO9057 Radar Path 9703 Sunglasses White / Light Pink Mirror Lens - Frame: White, Lens: Light Pink Mirror