OX3249 Extender 324901 Satin Black Men`s Eyeglasses 58MM by Oakley
$201
Details
Oakley eyeglasses - Frame: SATIN BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10370391 |
| Model | OAKLEY OX3249 |
| Frame Color | SATIN BLACK |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 58 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Metal |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |