Feedback Sunglasses OO4079-48 Satin Grenache Prizm Black Gradient W/case by Oakley
$222
Details
Oakley sunglasses - Frame: Grenache, Lens: Black, Logo: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10374183 |
| MPN | OO4079-48 |
| Model | OO4079-48 |
| Frame Color | Grenache |
| Lens Color | Black |
| Logo Color | Black |
| Temple Length | 135 mm |
| Lens Socket Width | 59 mm |
| Bridge Size | 13 mm |
| Gender | Women |
| Protection | 100% UV |
| Department | Women |
| Type | Sunglasses |
| Style | Pilot |
| Theme | Designer |
| Lens Technology | Gradient Prizm |
| Frame Material | Acetate Metal |
| UV Protection | 100% UV |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Vertical (including frame) | 48 mm |