Eyeglasses Dehaven OX8054-0155 55-18 136 Matte Black Silver Frames by Oakley
$351
Details
Oakley eyeglasses - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Silver, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10375679 |
| GTIN | 200147308056 |
| Model | OX8054-0155 |
| Lens Color | Clear Demos with "Oakley" Logo |
| Color | Matte Black |
| Frame Color | Satin Matte Black & Silver |
| Temple Length | 136 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Department | Unisex |
| Style | Rectangle |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Vertical | 40 mm |